top of page

Kodėl termomediena yra geresnis pasirinkimas?


Termomediena yra mediena, kurią modifikuoja karštis (180-215°C), garai ir vanduo, taikant specialų gamybos procesą. Šis procesas vadinamas termišku apdorojimu. Per šį procesą medienos struktūra keičiasi, padidėja jos atsparumas drėgmei, temperatūros svyravimams ir kitoms išorinėms įtakoms. Ji dažnai naudojama pastatų apdailai, terasoms, baldams, interjerui ir išorės konstrukcijoms.


7 priežastys, kodėl termomediena yra geresnis pasirinkimas, nei įprastos medinės dailylentės:


  1. Ilgaamžiškumas: Termomediena yra apdorojama specialiai tam, kad padidintų jos atsparumą įvairiems iššūkiams, su kuriais susiduria medžio gaminių naudotojai. Ši apdorojimo procedūra stiprina medieną, dėl ko ji ilgiau išlieka be įbrėžimų, skilimų arba deformacijų. Tai reiškia, kad termomediena gali tarnauti ilgiau nei neapdorota mediena, o tai gali sutaupyti laiko ir pinigų ilgalaikėje perspektyvoje.

  2. Tvarumas: Termiškai apdorota mediena yra ekologiškesnė alternatyva, palyginti su chemiškai apdorotomis medienomis, nes jos gamybai nereikia naudoti chemikalų arba kitų kenksmingų medžiagų. Be to, dauguma termomedienos gaminimo procesų prisideda prie mažesnio anglies dioksido emisijos lygio.

  3. Stabilumas: Termomediena yra mažiau linkusi į deformacijas dėl drėgmės arba temperatūros svyravimų nei neapdorota mediena. Tai svarbu, ypač jei mediena naudojama lauko arba patalpų sąlygomis, kur yra daugiau išorinių įtakų. Stabilumo savybės taip pat leidžia sukurti ilgiau išliekančius ir patvarius medžio konstrukcijos darbus.

  4. Estetika: Termomediena pasižymi unikalia, šilta ir patrauklia išvaizda, kuri gali pridėti elegancijos ir stiliaus bet kuriam projektui. Jos natūrali tekstūra ir švelnus atspalvis dažnai pritraukia dizainerių dėmesį, nes ji suteikia gaminiams autentiškumo ir prabangos jausmą.

  5. Ekonominis naudingumas: Nors pradinės išlaidos gali būti šiek tiek didesnės nei naudojant neapdorotą medieną, ilgalaikėje perspektyvoje termomediena gali būti ekonomiškai naudinga. Mažesni priežiūros reikalavimai, ilgesnis tarnavimo laikas ir mažesni remonto ar pakeitimo kaštai gali sumažinti bendras išlaidas, dėl ko galima sutaupyti lėšų ir laiko. Tai svarbu tiek individualiems vartotojams, tiek verslo projektams.

  6. Geresnė termoizoliacija: Termomediena užtikrina iki 20-25% mažesnį šilumos pralaidumo lygį nei įprasta pušies ar eglės mediena. VTT atlikti tyrimai parodo, kad termomedienos šilumos laidumo koeficientas yra 0.099 W/m K, tuo tarpu įprastos, neapdorotos medienos koeficientas siekia 0.12 W/m K. Todėl naudojant termomedieną fasadams, lauko durims, langams ar pirtims užtikrinamos geresnės termoizoliacinės savybės, kurios yra ekonomiškai naudingesnės.

  7. Sveikesnė žmogui ir aplinkai: Termomedienoje nebėra jokių likučių, tokių kaip sakai ir formaldehidas. Ji turi antibakterines savybes ir yra tinkama net tiems, kurie yra alergiški įprastoms medienos gaminiams.

37 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page